Terminy Egzaminów


Jakie są najbliższe terminy egzaminów?

Pytanie o najbliższe dostępne terminy egzaminów należy do najczęściej zadawanych. Większość osób nie zdaje sobie sprawy, iż większość egzaminów w naszym Centrum Egzaminacyjnym dostępna jest na życzenie (“on-demand”).

Centrum Egzaminacyjne przekazuje do systemu rezerwacyjnego Pearson Vue swoje godziny pracy i na podstawie tych danych system zarządza dostępnymi miejscami. Terminy egzaminów wybierane są on-line. To klient wybiera dzień i godzinę egzaminu wg. własnych preferencji. W Centrum mogą odbywać się równolegle różne egzaminy.

Nasze Centrum Egzaminacyjne oferuje egzaminy w następujące dni:

  • poniedziałek – piątek w godzinach 8:30 – 17:30;
  • wybrane soboty w godzinach 10:00 – 17:00.

Większość egzaminów oferujemy przez cały rok w godzinach pracy naszego Centrum a ich dostępność uzależniona jest od aktualnego obłożenia.

Wyjątek stanowią takie egzaminy jak UCAT, CAIA, LNAT, które dostępne są tylko w określonych przedziałach czasowych.

Egzaminy takie jak np. Kaplan SQE, Kaplan QLTS, MRCOG i kilka innych odbywają się na całym świecie równolegle w określone dni i godziny.

Ze względu na swoją specyfikę egzaminy językowe z serii Pearson PTE odbywają się w wyznaczonych godzinach. W trakcie tych egzaminów sprawdzana jest między innymi umiejętność mówienia i z tego powodu nie mogą równolegle odbywać się inne egzaminy. Egzaminy językowe odbywają się w naszym Centrum Egzaminacyjnym w poniedziałki i środy w godzinach 15:00 – 17:15 oraz w czwartki przez cały dzień. Pozostałe egzaminy muszą zatem zakończyć się najpóźniej o godz. 15:00 w poniedziałki i środy a w czwartki nie są dostępne w ogóle.

W jaki sposób zamówić egzamin?

Egzamin można umówić na 3 sposoby:

  • rejestracja i zakup egzaminu na stronie https://home.pearsonvue.com/;
  • rejestracja i zakup egzaminu telefonicznie poprzez Call Center;
  • rejestracja i zakup egzaminu za pośrednictwem Autoryzowanego Centrum Egzaminacyjnego Pearson Vue (tylko wybrane egzaminy).

Rejestracja i zakup egzaminów możliwy jest na stronie https://home.pearsonvue.com/. Na głównej stronie, w pasku wyszukiwań należy wpisać nazwę organizacji certyfikującej np. IIA (the Institute of Internal Auditors), PMI, GMAT, (ISC)2, CAIA etc.

Booking PMI exam

Po znalezieniu Organizacji Certyfikującej klikamy na jej nazwę i system przekieruje nas na właściwą stronę.

Booking IIA exam

Na tej stronie, pod logotypem Organizacji Certyfikującej znajduje się przycisk umożliwiający zalogowanie się lub jeżeli robimy to po raz pierwszy, utworzenie profilu egzaminacyjnego. Poprzez ten profil zarządzamy egzaminami. Mamy możliwość rejestracji, zmiany terminu oraz anulowania swojego egzaminu.

Zwracamy uwagę, iż Pearson Vue tworzy osobne profile dla każdej Organizacji Certyfikującej a informacje osobowe nie są wymieniane między profilami jednej osoby. Jeżeli jakaś osoba przystępowała do egzaminów w ramach certyfikacji np. the Institute of Internal Auditors i planuje certyfikację w ramach Project Management Institute, musi utworzyć nowy profil egzaminacyjny.

Jeżeli potrzebujemy skontaktować się z działem obsługi klienta, klikamy w miejsce wskazane poniżej.

Jeżeli zamierzamy zmówić egzamin poprzez kontakt z działem obsługi klienta, należy wcześniej utworzyć odpowiedni profil egzaminacyjny.

Zamawiając egzamin możemy być pytani o dane podane w profilu – jest to sposób weryfikacji osoby kontaktującej się z działem obsługi klienta. Zwracamy także uwagę, iż niektóre organizacje pobierają dodatkową opłatę za usługę zamawiania egzaminu.

Chcąc uniknąć kosztów połączenia telefonicznego do Wielkiej Brytanii polecam kontakt poprzez Live Chat.

Dlaczego widzę tylko poranne godziny?

Zamawiając egzamin widzimy najczęściej poranne godziny rozpoczęcia egzaminu np. 9:00. Czy to oznacza, że danego dnia nie ma dostępnych późniejszych godzin rozpoczęcia egzaminu?

W większości przypadków jest możliwość rozpoczęcia egzaminu w godzinach późniejszych. System rezerwacyjny jest zaprogramowany w taki sposób, by nie tworzyć “wolnych okienek”. Jeżeli ktoś próbuje umówić egzamin np. w jakiś wtorek i jest pierwszą osobą próbującą umówić egzamin w ten dzień, to pomimo, iż wszystkie stanowiska pomiędzy godziną 9:00 a 17:00 są wolne, system rezerwacyjny pokaże możliwość rezerwacji tylko o godz. 9:00.

Dopiero gdy ktoś wcześniej zamówi w ten dzień egzamin i zajmie stanowisko np. w godzinach 9:00 – 11:30, kolejna osoba będzie miała do wyboru godzinę 11:30 na tym stanowisku oraz 9:00 na innym stanowisku.

System rezerwacyjny nie przekazuje żadnych informacji o obłożeniu i liczbie wolnych miejsc w danym dniu.

Jeżeli potrzebne są informacje o liczbie dostępnych miejsc w danym dniu lub ktoś potrzebuje dojechać do Warszawy i nie może znaleźć termin egzaminu zaczynającego się w godzinach południowy lub popołudniowych, zachęcamy do kontaktu telefonicznego.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?
Masz dodatkowe pytania?